Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Omezeni pracovní schopnosti

Autor Michaela
Předmět Omezeni pracovní schopnosti
Dotaz Dobrý den, mám dotaz. Momentálně jsem se dostala do situace kdy jsem musela opustit dosavadní zaměstnáni díky nepříznivému zdravotnímu stavu. V březnu, červnu a prosinci 2014 jsem podstoupila operace kyli původně pupečni. Po operaci mi bylo řečeno že mám vrozenou vadu distorze břišní stěny. Po první operaci jsem se vrátila do práce, ale bohužel zátěž udělala své a operace se akutně opakovali. V zaměstnáni mi dávali jinou práci, ale lékař mi ji nepovolil. Je mi jasné ze nyní půjdu na úřad práce, ale dotaz je co mohu dělat dál jak postupovat. Další problémy mám astma, alergie a v pravém rameni altrozu 3ti stupěn. Žádat o důchod či jen omezení k pracovní schopnosti? Kde a jak? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

doporučuji Vám, abyste podala žádost o invalidní důchod. je nezbytné zajít na OSSZ, kde s Vámi vyplní příslušné formuláře. Dále je nezbytné, abyste se současně přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Na OSSZ musíte vzít lékařské zprávy, které budou dokumentovat Váš zdravotní stav.

S pozdravem Václav Krása