Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

omezení

Autor Pavel
Předmět omezení
Dotaz

Dobrý den... Mám nebo spíš měl jsem ČID1 čtyřikrát jsem byl už na komisi a vždy jsem dostal 35% sníženou pracovní schopnost a spoustu omezení a zákazů co nesmím... Nyní jsem byl opět u komise a přestože má nemoc je stejná spíše s horšující tendencí  dle lékařských zpráv důchod mi najednou odebraly... Prý už můj stav je bez omezení srdeční funkce a celkové výkonnosti při běžném zatížení i když lékařské zprávy mluví o něčem jiném a tak mi daly už jen 10% sníženou pracovní schopnost  prý už jsem najednou prakticky zdraví, že už si teda mohu najít normální práci a plně pracovat.. Důchod mi odebraly daly mi jen 10% , ale bohužel co se týče mých omezení a zákazů to mě ponechaly všechny.. i nadále mám všechna omezení a zákazy činnosti tak jako před tím než mi odebraly důchod. Nechápu to řeknou mi že jsem prakticky zdraví, že mi nic není, důchod mi seberou a omezení a zákazy mě ale ponechají i nadále. Pro mě je to nelogické, jak si pak mám najít pořádnou práci. Asi skutečně jde jen o to aby lidem odebíraly důchody, aby ušetřily na penězích... 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

doporučuji Vám podat námitku u ČSSZ.

S pozdravem Václav Krása