Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolani proti rozhodnuti OSSZ

Autor Lukas Kostal
Předmět Odvolani proti rozhodnuti OSSZ
Dotaz

Moc vas zdravim Pane Krása.

Dnes jsem byl pred komisi v Rychnově nad Kněžnou muj castecny invalidni duchod mi byl vracen bez problemu a jsem za to strasne rad pane Krasa.Ted k memu dalsimu dotazu bylo mi receno ze castecny invalidni duchod mi je priznan na stalo a ze uz nikdy nepujdu pred komisi.Pochopil jsem dobre to ze uz se nemusim bat toho ze,by mi ho opet sebrali po nejake dobe?Pani doktorka rikala neco v tom smyslu ze,muj zdravotni stav se uz nezlepsi.Jen se divila tomu ze,mi ho vubec na OSSZ v Trutnove sebrali a rikala ze mi doplati OSSZ rozdil mezi tim kdy mi byl odnat a opet priznan.Muzu tomu verit je toto opravdu mozne?Tim myslim natrvalo priznany častečny invalidni duchod a o tom doplatku mezi tim co mi byl odnat a opet priznan?Dekuji za odpoved. S pozdravem Lukáš Košťál

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Košťále,

je tomu skutečně tak. Pokud je zdravotní postižení trvalého charakteru je zbytečné, abyste byl zván na kontroly. Doporučuji Vám přihlásit se na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Při pobírání ČID můžete normálně pracovat. Pokud Vám byl ČID vrácen v rámci odvolání, tak Vám bude důchod skutečně doplacen.

S pozdravem Václav Krása