Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolani proti rozhodnuti OSSZ

Autor Lukas Kostal
Předmět Odvolani proti rozhodnuti OSSZ
Dotaz

Zdravim vas pane Krasa byl mi odebran casteny invalidni duchod pokles jen o 33%.Nechal jsem jsi vypracovat nove lekarske zpravy a jeste jsem se nechal napsat papir ze se staram o tezce nemocnou pritelkyni ktera ma Hranicni Poruchu Osobnosti tam jsem dostal od jeji doktorky co vim 5 bodu coz by melo stacit?Mam DMO nevidim na leve oko a levou nohu mam kratsi o 2,5 cm v leve ruce neni jemna motorika mam jeste skoliozu patere dopadam na levou stranu.Tezko schanim praci jen dotaz jake jsou moje nadeje?Dekuji za odpoved odvolavaci  komise me ceka v patek 26.11.2010.S pozdravem Lukas Kostal

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Košťále,

nedokážu posoudit jaké jsou Vaše naděje v rámci námitkového řízení. Podle mě není pro odvolací řízení důležité, že se staráte o přítelkyni. Důležité je, abyste uvedl, že Vám dělá velké potíže chůze, a že můžete těžko docházet do zaměstnání a uvést hlavně argumenty, které jsou důležité pro schopnost uplatnit se na trhu práce. například neschopnost jakékoliv manuální práce vzhledem k postižení ruky i nohy a podobně. To by měly být vaše hlavní argumety. Bylo by také dobré, kdyby Vám Váš doktor napsal, že vaše nemoc se vzhldem k věku zhoršuje a prognoza není tudíž dobrá.

Přeji Vám ať vše dobře dopadne.

S pozdravem Václav Krása