Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolani proti rozhodnuti ossz

Autor Pavel Válek
Předmět odvolani proti rozhodnuti ossz
Dotaz Dobry den pane Krasa jsem ted v situaci ve které nevim jak si dale počínat prosim vas velice o radu. Marodim uz delší dobu asi 2 roky zadal jsem o prodlouzeni podpurci doby asi 3x a ted mi byla nahle neschopenka ze strany OSSZ ukoncena a to bez toho aby o tom vedel osetrujici lekar a ja jsem stale práce neschopen Jsem veden na psychyatricke ambulanci ma DG. je Depresevni porucha stredne tezka se somat. sympt. chronicke stavy nevule deprese ,celkova slabost parestezie dkk ,anhedonie .dg. dysthymie. nespavost dale jsem veden na kozni ambulanci skrze potize s exemem jsem veden i na alergologii a imunulogii skrze potize z dychanim a ruzne alergie je mozne se obrátit na lekare pojistovny nebo nekde ? nejdříve byla rec o invalidnim duchodu a najednou mam dokonce i ukončenou neschopenku nevim jak si dale počínat snad pochopite popis me situace předem vam moc dekuji za odpověď dekuji mockrat

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Válku,

proti rozhodnutí OSSZ můžete podat námitku, která se posílá na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky uveďte, že Váš zdravotní stav neodpovídá tomu, aby Vám byla ukončena pracovní neschopnost. Píšete, že jste nemocen již dva roky. Pokud uplynulo 720 dní Vaší podpůrčí doby, tak ji nelze již ze zákona prodloužit. Proto si spočítejte, než budete podávat námitku, zda jste již nevyčerpal maximální podpůrčí dobu. Domnívám se, že při tak dlouhé pracovní neschopnosti jste měl již dávno požádat o invalidní důchod. OSSZ samo nemůže nabídnout invalidní důchod, musíte si požádat. proto Vám doporučuji, abyste tak neprodleně učinil. Žádost o ID se podává na OSSZ. Nejlépe je, se tam osobně dostavit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji