Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolání proti rozhodnutí ČSSZ

Autor Klímová Věra
Předmět odvolání proti rozhodnutí ČSSZ
Dotaz

Dobrý den. Jak mám postupovat při odvolání k ČSSZ. Byl mi změněn invalidní důchod z 3. na 2. stupeň. ID 3.stupně jsem pobírala 2 roky po dobu léčby B-NHL mantle cell lymfom. Absolvovala jsem autologní transplantaci krvetvorných buněk a 8 cyklů imunoterapie. Dle posudku ošetřujícího lékaře jsem ve zvýšeném riziku infekčních komplikací, je doporučováno dodržovat barierová opatření stran prevence akvirování komunitní infekce, pravidelný denní režim s omezováním fyzické námahy. Stav nyní odpovídá remisi.Trpím únavou a častými virozami. S ohledem na povahu onemocnění nelze vyloučit relaps onemocnění. Nevím, zda má cenu odvolání podávat. Co jsem vyčetla z vyhl. č. 359/2009 Sb., tak si myslím, že na 3.stupeň asi ani nemám nárok. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klímová,

možná by bylo lepší po určitém čase si znovu požádat o ID, nežkli se teď odvolávat. Protože pokud budete delší dobu v pracovní neschopnosti, tak by Vám mohl ID opět přiznán ve III. stupni.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.