Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolání proti datu vzniku a stupni invalidity

Autor Petr mikolášek
Předmět odvolání proti datu vzniku a stupni invalidity
Dotaz Dobrý den pane Kráso, prosím Vás o radu. Jsem samoživitel a mé dceři bude 17. 8. 2017 18. let. Od 14. let byla v péči revmatologů FN nemocnice Plzeň a po nástupu na střední školu v Brně byla v péči dětské revmatologie FN v Brně. Koncem roku 2016 se její zdravotní stav začal zhoršovat a od ledna 2017 do současnosti byla 6x hospitalizována a nemůže chodit do školy z důvodu kortikoidové léčby, na snížení imunity. Má Systémový lupus erytemadodes s postižením orgánů a systému: začátek od 12/2016 s kožní manifestací, atralgiemi, hematologickými projevy-pancitopenie, hepatopatii, iritací pankreatu, cephaleou-nelze vyloučit NPSLE, po léčbě nyní klinicky zlepšená, s rozvojem nežádoucích účinků při kortikoidní léčbě/ cushingoidní/, přetrvává únavový sy. Podal jsem žádost za dceru o invalidní důchod. Zatím nám byl doručen - Posudek o invaliditě. V Posudku je uznána invalidita II.stupně s datem vzniku invalidity od 13. 7. 2017. V posudku je nějakým nedopatřením napsáno, že není v pracovní neschopnosti a že dostudovala druhý ročník střední školy. Prosím o radu, jak mám postupovat a podat odvolání, nebo na koho se mohu obrátit o pomoc. Dcera celý druhý ročník školy zameškala, nemůže chodit do kolektivu, má značná omezení spojené s její nemocí, Myslím, že její zdravotní stav odpovídá III. stupni invalidity dále, že nemoc dcery trvá již od jejích 14. let a má nárok na vnik invalidity již od jejích 15. let. V nejhorším případě od data kdy nemoc byla dětskou klinikou Fn na Karlově 4 v Praze diagnostikována a to k 12/2016 a ne k 17. 7. 2017, jak je uvedeno v Posudku o invaliditě. Posudek o invaliditě jsem obdržel 9. 8. 2017. Děkuji za Váš čas, případně za radu. Petr Mikolášek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mikolášku,

musíte počkat až dostanete rozhodnutí o přiznání ID Vaší dceři. Poté je nezbytné ve lhůtě 30 dní podat námitku, která se posílá prostřednictvím OSSZ, která vydala rozhodnutí o ID, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Domnívám se, že u Vaší dcery by bylo možné podat námitku, že dceři nebyl přiznán invalidní důchod pro invaliditu z mládí, který je výhodný v tom, že by Vaši dceru nijak neomezoval v případném budoucího zaměstnání. Pokud byste neuspěli s námitkou, je nezbytné podat správní žalobu. Nezapomeňte, že po dovršení věku 18 let, je nezbytné, aby Vaše dcera vše podávala sama za sebe.


S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.