Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání ohledně ID

Autor Jiřina Landová
Předmět Odvolání ohledně ID
Dotaz Dobrý večer, pane Krása mám na Vás dotaz ohledně ID. Manžel před rokem prodělal těžké kraniotrauma s odběrem kostní ploténky(která mu byla po měsíci a půl vrácena) a pedikulární fixaci Th 11-12. Zažádali jsme o ID a byl mu přiznán 1. st. s 35% na půl roku,posudková lékařka ho upozornila, že pokud se odvolá, tak mu bude odebrán zcela. Na doporučení neurologa jsme se odvolali a přidali mu 10% na 2 roky s tím, že má rány zahojeny a je stabilizovaný. Manžel je fixovaný korzetem, nemůže se ohýbat a zvedat těžká břemena. Nyní byl tři týdny na rehabilitačním pobytu a má další termín na příští rok. Máme ještě nějakou šanci při odvolání a případně zda by druhé odvolání probíhalo na stejném principu? (Zda by se jednalo opět o posuzování na OSSZ) Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji krásný večer.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Landová,

Váš manžel může ještě podat správní žalobu, která se podává na Krajský soud. U žaloby se neplatí poplatky a není potřeba advokát. Žalobu musíte podat do 60 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí námitky.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji