Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání na posudkovou komisi

Autor Jitka Vlčková
Předmět Odvolání na posudkovou komisi
Dotaz Dobrý den pane Kráso moc bych Vás chtěla poprosit o radu.Dneska jsem byla u posudkové komise na Kladně u Mudr.Konstantinové takové arogantní jednání jsem nezažila jak se chovají k lidem.Abych Vám popsal svůj příběh v roce 1992 jsem měla těžkou autonehodu s těžkým ublížením na zdraví a následky.Léta jsem s tím bojovala ,protože jsem měla bolesti hlavy ,ale většinou se mi to rozjelo ,když mi to začalo od zad .Před 8 lety jsem marodila přes rok.Pak v 2013 mi našli zhoubnej nádor na děloze ,kde jsem musela podstoupit operaci a byla v PN.A od té doby mám častější problémy.V roce 2016 jsem měla zase podezření opět na nádor ,ale na vaječníku.Byla jsem opět na operaci kde mi hrozilo odebrání více orgánu v těle ,ale pozření se vyloučilo.Ale od té doby mám spousta zdravotních problémů neustálé bolesti do levé nohy.V PN jsem byla měsíce a pak zase jsem onemocněla na 2 měsíce ,ale zase o otoky nohou ,protože mi špatně fungovaly hormony vaječník a štítná žláza na kterou beru léky k tomu mi vypadali pomalu na půl hlavě vlasy.V tomhle roce sem začala marodit 31.1.2017 a do této doby marodím,začalo to zablokováním zad na levé straně a rozjelo se to na ruce ve kterých často nic neudržím.Do toho mám silné bolesti hlavy které se také ozývají z autonehody ,Měla jsem zlomeniny na obličeji ,kde jsem byla v Fakultní nemocnici Karovy v Praze operována přes 4,5h .Když mně chytnou bolesti nemůžu ani světlo ani zvuky prostě nic.Léčím se po rehabilitacích a nic nezabírá a co jediného dneska předvedla pani doktorka na posudkové komisi, když jsem jí chtěla dát operační zprávy to mně nezajímá snad nechcete ,abych to četla .Pouze co udělala prodloužila mi nemocenskou konce září.Zeptala se mi jaké mám potíže a když jsem jí řekla že mám bolesti do rukou ,že mně brní a že mám problémy s křečema do nohy a mám stále bolesti hlavy ,které se nedají vydržet tak jen odpověděla to je od páteře a zakončila to chápete to rozumíte a za 7 min sem byla venku a jedině co řekla ,že až mi přijde vyrozumění ,že se můžu odvolat ,ale že je to prej zbytečné.I přesto ,že jsem jí řekla ,že mám bolesti a migrény ,že v práci nemůžu fungovat.Tak Vás moc prosím jak se mám pak odvolat proti posudkové komisi za zamítnutí inavlidního důchodu Přeji krásný den a moc děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vlčková,

musíte do 30 dnů po obdržení rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti o ID podat námitku. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ, která vydala rozhodnutí a adresuje se na  ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky musíte napsat, že nesouhlasíte s posouzením Vašeho zdravotního stavu. Pokud jde o paní doktorku, doporučuji Vám podat na ní stížnost na ČSSZ, k generálnímu řediteli. Ono Vám to moc nepomůže, ale když těch stížností bude víc, tak se tím možná budou na ČSSZ zabývat.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji