Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolani komise

Autor Bohuslava Palanova
Předmět Odvolani komise
Dotaz Dobry den, p.Krasa hned zacatkem bych Vam rada napsala, ze si Vas nesmirne vazim!!!Jste clovicek s dobrym srdcem a zastance tech,kteri radu, pomoc potrebuji daleko vice nez ty, co ochranuji majetky.U Vas se jedna o lidskost ohledne zdravi.Minuly tyden jsem byla pozvana k LPK, ze dveri jsem odesla z brekotem a pocitem zpraskaneho psa.ID jsem da se rici pobirala pomalu cely zivot, mezi vsim jsem prosla x komisemi, kde se stridal muj stav mezi plnym a cast.2.st.Mam po operaci srdce, operace patere, snizenou funkci st.zlazy a hlavne se lecim pro deprese.Uzivam AD, bez kterych bych zivot nezvladla.Snazila jsem se najit si zamestnani, bohuzel ta posledni zkoncila vypovedi jakmile zkoncila zk.doba z duvodu snizovani stavu.Da se rici, ze po psych.str.me bylo hrozne a nyni stale je.U komise me snizili inv.na st.c.1.Sok!!! Za celou dobu me zadny lekar neohodnotil slovy JSTE ZDRAVA!!! Verte, nesmirne se me tato verze dotkla, co bych za zdravi dala!!! Leta pribyvaji a ja kdy se citim alespon na st.c.2 me ho bezcitne odebere lekar, ktereho ani zdr.stav ustne nezajimal.Nehlede trpim nesmirnou unavou, kdy prospim x hod.odp.lekaru zni vzdyt jste nemocna! Nedokazu si opravdu predstavit situace vyjit pri rannich h.obleci se a vyjit z domu. V planu mam se samozrejme odvolat, ovsem co delat zda ani odv.nepomuze??? Moc Vam dekuji!!!

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Palánová,

chápu Vaší obtížnou situaci. Doporučuji Vám, abyste podala námitku proti rozhodnutí. Námitku musíte podat do 30 dní a adresovat ji na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Námitku však musíte poslat prostřednictvím OSSZ, která vydala rozhodnutí o snížení Vašeho ID. Stačí když uvedete, že podáváte námitku, protože posudkový orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Bohužel, námitka nemá odkladný účinek, takže ID Vám bude snížen až do nového rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.