Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání k soudu

Autor Tomáš
Předmět Odvolání k soudu
Dotaz Dobrý den pane Krása, jelikož mi odebrali na okrese invalidní důchod, odvolal jsem se na kraj do HK. Při projednání mi p. doktor Moš přečetl to samé jak na okrese a opět námitku zamítl.Ani se mne na nic nezeptal! Zkrátka úplně zbytečná instance placená z peněz daňových poplatníků. Kam se mohu prosím Vás obrátit nyní? Bude už někde přítomen konečně nějaký odborník? Děkuji Vám!

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

doporučuji Vám, abyste podal správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu. U správní žaloby se neplatí poplatky a ani Vás nemusí zastupovat advokát. Na podání žaloby máte 2 měsíce od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky. Do žaloby stačí napsat, že podáváte žalobu, protože se domníváte, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Dále přiložte kopii zamítnutí námitky, případně lékařské zprávy.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji