Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolání a nárok na osobní automobil

Autor Kateřina Glacová
Předmět odvolání a nárok na osobní automobil
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdy můžu požádat o 3 stupeň invalidity. Podala jsem odvolání, ale bylo mi sděleno, že jsem jej podala pozdě. Tak jsem se chtěla zeptat, za jak dlouho můžu požádat znovu.

Dále bych se chtěla informovat, zda mám nárok na osobní automobil (teď mám uznán 2 stupeň invalidity, jsem po amputci pravé nohy nad kolenem).

Předem Vám  moc děkuji za odpověď.

S přáním krásného dne.

Kateřina Glacová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Glacová,

žádost o III. stupeň ID si můžete podat prakticky hned. Pokud se Váš zdravotní stav zhoršil. POkud chcete požádat o ID III. stupně, vzhledem k Vaší amputaci pravé nohy a nedošlo k dalšímu zhoršení vašeho zdravotního stavu, obávám se, že se žádostí neuspějete. O příspěvek na nákup motorového vozidla si vzhledem k vašemu zdravotnímu postižení můžete požádat.

S pozdravem Václav Krása