Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolání

Autor Jan š
Předmět odvolání
Dotaz

Dobrý den . Chtěl bych se zeptat, jak mám postupovat při nepřiznání částečného důchodu. Odvolání prý nejde podat, musím se tedy obrátit na Krajský soud se žalobou? Budu ji umět sepsat sám nebo si mám najmout právníka? Nevím , jak mám postupovat. Děkuji za odpověď. Švec

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šveci,

pokud Vám nebyl přiznán ČID a bylo rozhodnuto v prvním stupni o jeho nepřiznání, tak se samozřejmě můžete odvolat k České správě soc. zabezpečení, a to prostřednictvím té Okresní správy soc. zabezpečení, kde jste podával žádost o důchod. Pokud ani potom neuspějete tak se můžete soudit. Tady bych doporučoval pomoci právníka.

S pozdravem Václav Krása