Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání

Autor Jitka Lorencová
Předmět Odvolání
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

Požádala jsem si na doporučení obvodní lékařky o invalidní důchod,který mi byl posudkovým lékařem zamítnut - 27.3. 2012.Chi se odvolat,ale nevím kam.Bydlím v Lounech.Dále se Vás chci zeptat jakou mám neději u odvolání.Od 30.5.2011 marodím s levým ramenem,byla mi dělána ASK v prosinci.Nejedná se pouze o ramano,ale celkový zdravotní stav.

V roce 1996 mi byla odstraněna děloha.V roce 2004 jsem měla zlomeninu pravého ramene,které do krajních poloh nedotáhnu do dnes.

Ve zkratce:Neurologie:Kolapsové stavy díky kolísavému tlaku a citlivost na počasí.Mírná skolióza a dx. rotace.Z. chron. lumbalgie a kolapsové stavy t.č. v klidu.

Kardio:Holter z r. 1993 během vyšetření sinus. rytmus s frekvencí 60-180/min.Trvale sklon k sinusové tachikardii,v záznamu jen ojediněle  monotopní komorové extrasystoly - bez známek závažnosti.RE:Sklon k sinusové tachykardii,závažné ektopické poruchy rytmu ani repolarizační změny nezachyceny.Ergo:Ischemické změny ani poruchy srdečního rytmu nezjištěny,kolísavé hodnoty tlaku - pozátěžová hypertonická reakce distolická.Spirometrie:Smíšená ventilační porucha lehkého stupně s převahou restrikce.DG souhrn:Senzitivní neuroteren,drobná mitrální regurgitace na normální chlopni.

Nově provedené vyšetření r. 2012Ergo při stupňovité zátěži po 25W do 125W po dobu 8min.dosaženo maximální TF 175/min a max TK 180/100.subj. oprese nejsou,zvýšená dušnost.

ECHO. Normální velikost srdečních oddílů,normální  tloušťka srdečních stěn.Uspokojivá,symetrická kontraktilní funkce ISK s EF 50%.Nejsou přítomny známky klidové plicní hypertenze.Listy perikardu bez separace.Ztluštělé chlopenní cípy se zachovalou pohyblivostí normální deplorovský nález,jen stopová mitrální insuficience na normální chlopni.

Ortopedie:r.2012.Ještě vadí tah ZR a ABD.Levé rameno bez náplně,klidné,stabilní,VF 150,ABD 150,ZR 70,VR 80,palcem dosáhne na Th páteř.Omezení hybnosti L ramene je proti druhé straně malé (10-15%),stav by se měl postupně zlepšit a ustálit.Bolestivé stavy ramene bez porušení rotátorové manžety můžou trvat cca 2-2,5 roku.80% ustupuje spontálně.Impingement. sy. ommi I. sin.stp. ASK L ramene 9.12.2011.

Závěr posudkového lékaře:Z důvodu dlouhodobě zdravotního stavu pokles prac. schoipnosti o 20%.Den vzniku invalidity:0

V rodině máme potíže se srdcem již několik generací a úmrtí je na srdce.

Prosím o radu jak dál.Moc a moc Vám děkuji za odpověď a cením si Vás jak dokážete lidem piomoci.

S pozdravem Jitka.L.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lorencová,

při zamítnutí žádosti o ID se podává námitka. Ta se podává k České správě sociálního zabezpečení, a to prostřednictvím Okresní správy sociálního zabezpečení (v Lounech tento úřad je). U námitky stačí když napíšete jednoduše, že podáváte námitku proti rozhodnutí č., ze dne. Zdůvodnění použijte to co jste mi napsala.

S pozdravem Václav Krása