Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolání

Autor Zdena
Předmět odvolání
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso,prosím o radu:Byl mi odebrán částečný invalidní důchod.Odvolala jsem se a nyní mě poslala komise dále k odvolání k soudu. Nevím  na jakou adresu.Bylo mi řečeno,že na Ministerstvo sociálních věcí. Prosím,poraďte mi,bydlím ve Středočeském kraji.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdeno,

pokud jste neuspěla v námitkovém řízení tak máte možnost podat správní žalobu. Domnívám se však, že došlo k celkovému pochybení. U invalidních důchodů se při nesouhlasu podává námitka a nikoliv odvolání. Je možné, že příslušný orgán Vám odvolání vrátil, protože se domníval, že chcete podat žalobu. Proto Vám doporučuji tento postup: pokud máte rozhodnutí o odebrání ČID musíte do 30 dnů podat námitku proti rozhodnutí. Námitka se podává k České správě sociálního zabezpečení Křížova 25, 225 08 Praha 5. Námitku musíte podat prostřednictvím okresní Správy sociálního zabezpečení. Teprve kdyby ste neuspěla v námitkovém řízení tak se můžete obrátit se správní žalobou na Krajský soud. Ve Vašem případě se jedná o Krajský soud Středočeského kraje, který sídlí v Praze. Ve správní žalobě se neplatí žádné poplatky, tak se toho nemusíte bát.

S pozdravem

Václav Krása