Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání

Autor Eva Schreyerová
Předmět Odvolání
Dotaz

Dobrý den, Chtěla jsem podat námitku kvůli snížení důchodu z 3. na 2.stupeň, ale zatím mi přišel posudek o invaliditě, není zde ani zmínka o odvolání. Přijde ještě jiný dopis, nebo už se mám odvolat.Nerada bych zmeškala 30-ti denní lhůtu. A  je možné, že jsem měla pokles pracovní činnosti o 66%  a nyní mi dali jen 50% kam zmizelo oněch 16%? Nijak se můj zdravotní stav nezlepšil.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Schreyerová,

měla byste obdržet rozhodnutí, ve kterém bude napsáno, že od určitého data Vám bude snížen stupeň invalidity a tím i ID ze III. na II. stupeň. Na tomto rozhodnutí je také povinně uveden způsob odvolání - v případě důchodů námitky. proto musíte vyčkat zaslání onoho rozhodnutí.

¨S pozdravem Václav Krása