Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolani

Autor david
Předmět odvolani
Dotaz

dobry večer mam takovy dotaz manželka ma přiznany čid ale zkusila žadat o pid ktery ji nebyl přiznan odvolala se 18 května 2010 když tam každy měsic volame tak nam pani sekretařka vždy řekne že manželka je 500 v pořadi a že je malo lekařu že muže čekat až 10 měsicu a to sekretařka opakuje pořad dokola takže to vyplyva že vubec nikoho neřeši když manželka je už 3 měsice 500 v pořadi  manželka ma přiznany čid na koleno jenže ma ještě masivni tetanii a časte zachvaty leči se u psychiatra i psychologa tak jsme chtěli zkusit žadat o pid a tak to dopadlo u nas v ostravě muže posudkova komise se tak chovat a tak dlouho toto odvolani řešit? taky nam bylo řečeno od sekretařky že se většinou potvrdi to co se projednalo takže to odvolani už nema většinou smysl manželka je na tom psychicky dost zle a ted tady toto je ve stresu a k tomu ji pořad uhani uřad prace ale manželka se nemuže vyjadřit protože nevi jaky duchod dostane děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Davide,

od České správy sociálního zabezpečení to je nehoráznost a porušují zákon. Minulý týden jsem jednal s panem ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem o nedodržování lhůt při žádostech a odvoláních u invalidních důchodů. Na vyřízení námitky má úřad 90 dní. Doporučuji, abyste podali stížnost k panu ministrovi J. Drábkovi, MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 02 Praha 2. Zároveň oznamte úřadu, kde jste podali námitku, že si na jejich způsob jednání stěžujete u pana ministra.

S pozdravem Václav Krása