Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání

Autor Markéta
Předmět Odvolání
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaký vzor, podle kterého bych mohla s maminkou napsat odvolání proti rozhodnutí o invalidním důchodu. Maminka má RS a další zdravotní komplikace a uznali jí pouze 1. stupeň, ačkoli se všichni domnívají, že má nárok alespoň na 2. stupeň. Moc děkuji za Váš čas a za Vaši odpověď. Pěkný den!

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

žádný vzor pro odvolání nemám. Stačí napsat, že podáváte námitku a nesouholasíte s I. stupněm ID, protože posudkový orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vaší maminky. Je potřeba k tomu přiložit kopie rozhodnutí a případně novou lékařskou zprávu. Námitka se musí podat do 30 dnů prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha. 

S pozdravem Václav Krása

 

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.