Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odstupné

Autor jarka
Předmět odstupné
Dotaz Dobrý den, prosím o radu,zřejmě dostanu výpověd ze zdravotních důvodů.Již nemohu vykonávat dále svou dosavadní práci a podnik pro mě nemá žádnou jinou.Ted jsem sice na PN,ale až mě lékař uschopní,prý mě propustí.Mám nárok na odstupné a v jaké výši? Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

doporučuji Vám abyste si okamžitě požádala o ID z důvodu zdravotního postižení. Pokud nemůžete vykonávat dosavadní zaměstnání z důvodu zdravotního stavu, může zaměstnavatel rozvázat s Vámi pr. poměr a Vy nemáte nárok na odstupné. Proto Vám doporučuji požádat o ID.

S pozdravem Václav Krása