Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odpověď.

Autor Jaroslava Šimonová
Předmět Odpověď.
Dotaz Hezký den přeji p. Krása. Ve středu jsem byla před komisi a čekala jsem od 26.června.Aby mi už v pátek přišlo rozhodnutí. Ted si Pospíšili, i když mi řekli ať v úterý doložim výsledky z revmatologiie. Jen sama lež. Pane Krása,stupeň mi zůstal stejny i když se mi zhoršil zdravotní stav. Jaký je Váš názor. Mám se odvolat po rozhodnutí z Prahy a mám vůbec podat žalobu na toho promiňte háj..... Jsem z toho znechucena, a zklamána, jak někdo takový může rozhodovat o zdraví nemocných lidi. Děkuji za odpověď. Šimonová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimonová,

pokud tomu dobře rozumím, tak již jste podala námitku, se kterou jste neuspěla. Máte dvě možnosti. Můžete podat správní žalobu, která se musí podat do dvou měsíců, a to ke krajskému soudu. Nemusí Vás zastupovat advokát. Je nutné, abyste soud zároveň požádala o odpuštění poplatků ze sociálních důvodů. Také můžete požádat soud, aby Vám byl přidělen advokát ex offo, kterého neplatíte. Soudní jednání může trvat dlouho.

Druhou možností je, že po půl roce podáte opětovně žádost o přiznání vyššího stupně invalidity pro zhoršení zdravotního stavu, které doložíte novými vyšetřeními zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása