Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odkladný účinek

Autor Marie
Předmět Odkladný účinek
Dotaz

Dobrý den,

prosím Vás nerozumím pojmu z Rozhodnutí CSSZ,  že námitka nemá odkladný účinek, to znamená, že důchod Vám bude odebrán. Jedná se o Rozhodnutí, při kterém je stanovena změna ze 3. stupně  invalidity na 1. stupeň ID. Podám námitku a jak to v praxi je, to snad můžu přijít o invalidní důchod úplně, jak mně lidé straší. Už mi to hlava vůbec nebere.

Děkuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

je to tak, že rozhodnutí je účinné, to znamená, že platí přiznaný I. stupeň ID. U klasického odvolání platí zásada, že je pozastavena platnost rozhodnutí a po celou dobu odvolacího procesu by Vám byl zachován III. stupeň ID. U námitkového řízení, právě tato věc neplatí.

S pozdravem Václav Krása