Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odejmutí PID

Autor Jana Spáčilová
Předmět odejmutí PID
Dotaz

Vážený pane Krása,

Prosím Vás o radu. Můj manžel měl v r. 2003 prac. úraz s následkem poškození 6-7 obratle, ochrnutá ruka, v roce 2OO4 operace - odejmutí kostního štěpu s následným voperováním do páteře. V září 2OO4 mu byl přiznám PID. Jeho zdravotní stav není opravdu dobrý - dále má problémy s vysokým kr. tlakem, hospitalizace - kapačky, závratě, levá ruka ochablá a zesláblá. Jeho psychický stav je rovněž podlomen. Dne 14.8.2OO8 byl předvolán před LPK kde mu bylo sděleno že mu bude ponechán pouze ČID. Prosím Vás o sdělení jak máme postupovat dále. Poradili nám že se máme obráti na právníky, nebo kontaktovat soudního znalce z oboru neurochirurgie. Děkuji za odpověď a přeji krásný den. Jana SPáčilová /manželka/

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Spáčilová,

doporučuji Vašemu manželovi, aby se proti rozhodnutí ČSSZ odvolal. Odvolání musí podat poté co dostane rozhodnutí o změně důchodu, a to prostřednictvím okresní správy ČSSZ, která rozhodla o změně. Pokud byste ani při odvolání neuspěli, můžete se obrátit na soud.

S pozdravem Václav Krása