Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odejmutí ID 3.st a evidence na ÚP

Autor Helena
Předmět Odejmutí ID 3.st a evidence na ÚP
Dotaz Dobrý večer, prosím vás o informaci. Od 07/2014 doposud jsem byla invalidní ve 3.st invalidity po pracovním úraze bez mého zavinění. Začátkem 02/2017 mi posudková lékařka odebrala 3.st na 2.st i přes zhoršení zdravotního stavu po prodělaných operacích a doporučení ortopeda pro ponechání invalidity 3.st pro neschopnost jakékoliv výdělečné činnosti i v min. rozsahu a intenzitě. Doposud mi byl vyplácen ID 3.st + renta do průměrného výdělku pobíraného před vznikem úrazu. Co bude nyní následovat po obdržení rozhodnutí o změně ID a nahlášení se na ÚP? Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti po odejmutí ID 3.stupně? Jak mi bude dále vyplácena přiznaná renta při evidenci na ÚP od poj. Kooperativa? Děkuji předem za odpověď Helena.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

především byste měla do 30 dnů podat námitku proti rozhodnutí. Pokud jste tak neučinila, je to chyba. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Měla byste věc nahlásit pojišťovně, že Vám byl odebrán ID III. stupně a máte II. stupeň a sdělit částku. Dále je bezpodmínečně nutné se přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám nevznikl dluh na sociálním a zdravotním pojištění. Pokud jste nepracovala, nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji