Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odejmutí ČID

Autor Ilona
Předmět odejmutí ČID
Dotaz

Dobrý den,

do současné doby jsem pobírala ČID (původní diagnozu karcinom tl.střeva).V posledních letech mně byla diagnostikována tyreotitida št.žlázy a artroza kolenou.Nyní i přes medimenkatozní léčbu se bolesti kloubů zvyšují, přešly i do páteře.U LPK mně bylo sděleno, že dle výsledků vyšetření z loňského roku, které se týkají původní diagnozy karcinomu) není důvodu, abych nadále ČID pobírala.A další zdravotní problémy se při posuzování zdravotní způsobilosti neberou v potaz.Chtěla bych se zeptat, zda je možné podat námitku proti rozhodnutí LPK  ještě před sdělením (rozhodnutím) z  ČSSZ anebo až poté? P.S. V následujících dnech mám absolvovat základní vyšetření týkající se CA střeva. Pokud by se vyskytly nějaké negativní výsledky, jak je možné v tomto směru postupovat, když rozhodnutím LPK mně byl ČID odňat?

Děkuji za rady a přeji hezký den

                           Ilona

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ilono,

námitku je možné podat až po doručení rozhodnutí o odebrání ID. Ve Vašem případě doporučuji jednak, abyste podala námitku a dále, abyste si podala novou žádost o ID, a to na Vaše potíže se štítnou žlázou a artrozou. Ono při posuzování na ID se vždy posuzuje hlavní diagnoza a ta ostatní onemocnění mohou zvýšit stupeň invalidizace pouze maximálně o 10 %. Proto by možná bylo výhodnější požádat o ID na jinou diagnozu, pokud se ukáže, že karcinom je v pořádku.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.