Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odejmutí ČID

Autor Dvořáková
Předmět odejmutí ČID
Dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás s tímto dotazem: před 12 lety jsem měla úraz pravé ruky, který si vyžádal zásah plastického chirurga. Pak mi byl přiznán ČID, ruka i po operacích zůstává méně funčkní. Dnes jsem byla u posudkové lékařky a ta mi důchod odebrala s tím, že stav je neměnný a tudíž na ČIV ztrácím nárok. Nemohu vykonávat své původní zaměstnání - kuchařka, servírka, protože v ruce nic neudržím, ale snažím pracovat jinde. Rozhodnutí lékařky mne staví do těžké situace, protože můj stávající zaměstnavatel za mne raději přijme  jinou pracovnici, která bude v  ČID. Mám v tomto státě alespoň mizivou šanci, aby posudkový lékař vzal na vědomí zprávu odborného lékaře? Tato zpráva byla ohledně postižení stejná jako po ukončení PN před 11 roky. Děkuji za odpověď.

                                                         Dvořáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

doporučuji Vám, abyste se proti rozhodnutí posudkové lékařky odvolala. Žádejte písemné odůvodnění odebrání ČID. Doporučuji, abyste odvolání doplnila o vyšetření odborným lékařem, který bude konstatovat neměnný stav a tudíž omezený výběr zaměstnání. Odvolat se musíte prostřednictvím OSSZ ve Vašem městě. Pokud neuspějete, obraťte se na poradnu NRZP ČR. poradna@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása