Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odejmutí ČID

Autor Karol.
Předmět odejmutí ČID
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Po dlouhých vleklých zdravotních problémech po borelioze jsem byla pozvána na LPK 05.11.2008 a byl mi přiznán ČID zpětně od března 2008. Ovšem od 04.11.2008 do 18.06.2009 jsem byla u posudkové lékařky již 5x. Z toho nejprve 3x u jedné lékařky a 2x u jiné lékařky.  Při poslední LPK mi (ta další) posudková lékařka ČID odejmula, ačkoliv zdravotní potíže se spíš zhoršují. Ve zprávě odborného lékaře, ortopeda, je mimo jiné "ponechat pacientku bez pracovního zatížení". Tato posudková lékařka mi sdělila, že si mě vyšetří sama a po vyšetření naznala, že mé zdravotní postižení neodpovídá ČID. Ona je snad odborník ve všech zdravotnických oborech, že bez rtg dokáže pacientovi stanovit diagnózu. Samozřejmě, že jsem s odejmutím nesouhlasila, načež mi bylo jí arogantně sděleno, ať si podám, po příchodu rozhodnutí, žalobu k soudu. Zajímalo by mě, jestli lze podniknout nějaké kroky již nyní, před podáním žaloby. Jestli lze si na posudkovou lékařku stěžovat, a kdo je její nadřízený, jestli ředitel OSSZ nebo MPSV?

Mockrát Vám děkuji za odpověď i za tyto stránky

K.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Karolo,

jediným opravným prostředkem proti rozhodnutí ČSSZ ve věci invalidních důchodů je skutečně soud. Samozřejmě, že na postup lékařky posudkové komise si můžete stěžovat. Svojí případnou stížnost směřujte na odbor posudkové služby MPSV ČR, Karlovo nám. 1, 120 00 Praha 2. Pokud nebudete s reakcí na Vaší stížnost spokojena, můžete si stěžovat přímo k ministru MPSV ČR.

S pozdraverm Václav Krása