Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odejmutí ČID - námitka

Autor Alena Ferbsová
Předmět odejmutí ČID - námitka
Dotaz

Dobrý večer,

obracím se na Vás rovněž ve věci odejmutí invalidního důchodu a následně podané námitky.

Jedná se mi o to, zda k vyřízení této záležitosti platí nějaké lhůty.

12.4.2010 jsem podala námitku k ČSSZ prostřednictvím OSSZ v Kolíně proti rozhodnutí o odejmutí částečného ID. Jsem po 2 endoprotézách kyčlí, s tím že u pravé došlo k uvolnění jamky a bude následovat její výměna. Lékařské zprávy i dalším zdravotním potížím má OSSZ k dispozici. Je mi 56 let.

Dosud mi však nedošla ani řádka nějaké reakce, proto se dovoluji obrátit na Vás s dotazem, zda je možné, že by lhůta byla neomezeně dlouhá ?

Velice Vám děkuji

Alena

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ferbsová,

ČSSZ má prodlouženou správní lhůtu pro vyřizování správních úkonů, a to na 90 dní. Pokud jste podala námitku 12. 4. 2010, tato lhůta již uplynula. Doporučuji Vám navštívit OSSZ a informovat se, proč dosud námitkla nebyla vyřízena. Případně Vám doporučuji podat stížnost k ministrovi MPSV ČR Jaromíru Drábkovi, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása