Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání plného invalidního důchodu a převedeno na částečný invalidní důchod

Autor Marcela
Předmět Odebrání plného invalidního důchodu a převedeno na částečný invalidní důchod
Dotaz

   Mám dotaz. Manžel byl do minulé týdne v plném invalidním důchodu. Na posudkové komisy mu pan doktor sdělil, že vypadá hůř, než si podle zprávy myslel. Zeptal se ho, zda udrží stolici. Při kladné odpovědi vytáhl připravený formulář s odebráním plného invalidního důchodu.

   Manžel chodí o dvou francouzkých holích. Ujít např. 300 m mu trvá téměř půl hodiny. V důchodu je kvůli zádům. Také má dýchací potíže. Přestože je nekuřák, od plicního lékaře má ve zprávě, že má nález jako kuřák. Myslím si já i ošetřující lékař, že není schopen vykonávat žádnou činnost. ( dle vyjádření od pana doktora nesmí zvedat nic těžkého, dělat zaměstnání, kde by mohl prostydnou a vynucené činnosti. Takže nemůže ani sedět např. u PC ). Navíc by tuto činnost ani dělat nemohl, protože pokud sedí např. 20 min na židly, začne se kroutit a musí vstát. Stále mění polohy asi tak po 15 min. Nyní se mi navíc složil psychicky a musel navštívit psychiatra.

   Můžete mi poradit, co dělat? Podal si stížnost na pana doktora a jeho postup. Nyní bude podávat žalobu - jako odvolání na odebrání důchodu. Mám ale strach, že to nebude stačit. Máme 2 děti. Dcera navštěvuje VOŠ - což se platí a syn vychází. Hraje hokej a vozím ho natréninky 5-6 týdně cca 25 km tam a 25 km zpět.. Děkuji. Denkeová

Odpověd na dotaz:

Vážení paní Denkeová,

je správné, abyste podala žalobu proti rozhodnutí o odebrání plného invalidního důchodu. Pokud budete mít zájem o pomoc v tomto směru je možné se obrátit na bezplatnou právní poradnu NRZP ČR, Partyzánská 7, Praha 7 - Holešovice, tel: 266 753 427, e-mail: poradna@nrzp.cz. Pracovníci poradny Vás nemohou právně zastupovat, ale mohou Vám poskytnout užitečné informace k podání žaloby.

S pozdravem.

Václav Krása