Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání plného invalidního důchodu

Autor Lenka Poláčková
Předmět odebrání plného invalidního důchodu
Dotaz Dobrý večer, v dubnu 2007 jsem onemocněla nehočkinovým lymfomem,léčba chemoterapií trvala do října téhož roku,marodila jsem do konce ledna 2008 a od února mě byl přiznán Plný invalidní důchod na 1 rok.Jelikož v břichu byly další ložiska,která se postupně zmenšovala,důchod mě ještě ponechali.Ted je nemoc pozastavena,tedy jsem v remisi.Letos v listopadu jsem byla zbavena invalidity a důchod mě od ledna příštího roku přestanou vyplácet. Já se ale cítím stále unavená a mám další zdravotní problémy. Nevydržím tedy pracovat na plný úvazek a navíc práci nemám žádnou. Dali mě formulář,abych si podala námitku proti rozhodnutí,asi pro znovu posouzení mého zdravotního stavu.Má praktická lékařka mě řekla,že neví jak by mě pomohla.Prosím poradte na koho bych se mohla v této situaci obrátit,kdo by mě s tím pomohl.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poláčková,

opravdu Vám nezbývá nic jiného než podat námitku, která se podává k ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ. Doporučuji Vám okamžitě se přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, abyste nemusela platit zdravotní pojištění a můžete obdržet dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása