Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání PID.

Autor Vratislav Prouza
Předmět Odebrání PID.
Dotaz

Lékařskou posudkovou komisí mi byl odebrán ID 3.stupně a to dne 2.12.2011. Požádal jsem tedy o starobní důchod od 1.1.2012 (na který již mám také nárok). Mám ale obavu, že tím přijdu i o tu malou valorizaci důchodů od 1.1.2012. Invalidní důchod JIŽ de facto nemám a starobní JEŠTĚ nemám, tak asi nebude co valorizovat. Je moje obava správná a opodstatněná, je to tak ?

V případě že ano, tak by se mi to jevilo jako nespravedlivé.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Prouzo,

nový starobní důchod se počítá tak, že v každém roce se zvyšuje všeobecný vyměřovací základ, a to právě o procento, o které se zvyšují důchody. Takže byste na to neměl prodělat.

S pozdravem Václav Krása