Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání PID

Autor Lenka Zukalová
Předmět Odebrání PID
Dotaz

Dorý den.

Prosila bych o radu jak postupovat když mě byl po 4letech odebrán PIN .Jsem samoživitelka se třemi dětmi.Chtěla bych se odvolat, napsat žalobu ale vůbec nevím jak na to a ani  kam a do kdy ji zaslat. OSSZ mám v Blansku.Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zukalová,

nejlépe bude, když se proti rozhodnutí OSSZ odvoláte k České správě sociálního zabezpečení co nejdříve. Postačí , kydž napíšete poměrně jednoduchý dopis ve kterém uvedete, že se odvoláváte proti rozhodnutí čj.....ze dne......o odebrání PID. Toto odvolání musíte podat prostřednictvím OSSZ. Pokud byste ani potom neuspěla, musela byste problém řešit soudní cestou. S případnými dalšími dotazy se prosím obraťe na právní poradnu NRZP ČR poradna@nrzp.cz nebo telefonicky : 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása