Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání inv.důchodu I.stupně

Autor Kolka
Předmět Odebrání inv.důchodu I.stupně
Dotaz

Dobrý den, dnes mi přišel lékařský posudek o zániku invalidity I.stupně. Ještě čekám na rozhodnutí ČSSZ o odebrání důchodu, proti čemuž budu podávat námitku. Jen jsem se chtěl zeptat: našel jsem zde na Vaších stránkách dotaz a následnou Vaší odpověd na odebrání důchodu I. stupně s tím, že pokud byl důchod přiznán před 1.1. 2010, bude tento důchod ještě 13 měsíců po odebrání vyplácen. Chtěl bych jen vědět, jestli je tomu opravdu tak. Nejedná se o snížení z III.stupně na nižší, kdy je vyplácen ještě 12 měsíců důchod v původní výši, ale jedná se o odebrání důchodu I.stupně při zániku invalidity. Opravdu jej budu ještě 13 měsíců pobírat? Děkuji za odpověd. Kolka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kolko,

výplata 13 důchodů se týká pouze snížení ID ze III. stupně na I. či II. stupeň. Takže ve Vašem případě Vám končí výplata ID dnem rozhodnutí. Proti rozhodnutí můžete podat námitku k ČSSZ prostřednictvím OSSZ.

S pozdravem Václav Krása