Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání invalidního důchodu III.stupně

Autor Talanda
Předmět Odebrání invalidního důchodu III.stupně
Dotaz

 

Dobrý den, asi před třemi týdny jsem na tento dotaz:

Dobrý den. Jsem dva roky po druhé transplantaci ledviny. Dnes 25.5.2011 jsem na OSSZ dostal "Posudek o invaliditě" se závěrem "Den zániku invalitdity: 25.5.2011". Samozřejmě zkusím podat námitku proti tomuto rozhodnutí, ale mám tento dotaz: Plný invalidní důchod mám přiznaný od roku 2005 (po nástupu na dialýzu po selhání 1. transplantované ledviny), od začátku letošního roku změněný na 3.stupeň ID. Z jiných Vašich odpovědí jsem pochopil, že bych měl tento důchod dostávat ještě po dobu 12-ti měsíců - pochopil jsem správně?

Děkuji za odpověď, Talanda

od Vás dostal odpověď:

 

Vážený pane Talando,

pokud jste v loňském roce nebyl na kontrole, tak máte nárok ještě na jeden rok výplaty ID v plné výši. Samozřejmě Vám doporučuji podat námitku.

S pozdravem Václav Krása

Nyní mi na OSSZ řekli, že na jeden rok výplaty ID nemám nárok, protože mi byl důchod 3.stupně odejmut. Pokud by byl jen snížen na 2. nebo 1. stupeň, tak bych prý rok dostával důchod v původní výši, ale takto nedostanu již nic. V loňském roce jsem na kontrole nebyl.

Má pravdu OSSZ nebo Vy?

Děkuji

Talanda

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Talando,

pokud jste v loňském roce nebyl na kontrole svého zdravotního stavu v souvislosti s posuzování míry invalidity, tak by Vám měl být ID vyplácen ve stejné výši ještě po další rok.

S pozdravem Václav Krása