Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání invalidního důchodu

Autor Slavkovská Lenka
Předmět odebrání invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Žádám Vás o radu, momentálně nevím, jak pokračovat dál.Začnu od začátku.Po operaci bederní páteře v roce 2009 mi byl přiznán plný invalidní důchod. Ten mi po roce ČSSZ odebrala s tím, že míra poklesu pracovní schopnosti z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu činí jen 20%, tudíž podle tabulek jsem zdravá bez nároku na invaliditu I.stupně. I když jsem se odvolala, výsledek byl stejný. Našla jsem si dvě zaměstnání během prvních dvou měsíců na Úřadu práce. V první práci jsem po dvou odpracovaných dnech skončila na infuzích, potom rehabilitace. Ve druhém zaměstnání jsem vydržela pracovat DEVĚT dnů a vše se opakovalo.Po půlroční nemocenské mě posudková lékařka ukončila neschopenku s tím, že se mám znovu zaregistrovat na ÚP a najít si takové zaměstnání, které budu schopna vykonávat. Na radu mých lékařů jsem si v červnu 2011 sama zažádala o ČID - byl zamítnut z výše uvedeného důvodu. Po odvolání a podání žaloby k soudu je výsledek stejný - nejsem invalidní(asi jsem simulant). Od operace páteře trpím chronickými bolestmi, neustále mi hučí a píská v uších, mám problémy s inkontinencí a mým největším problémem jsou závratě. Není to běžné točení hlavy, ale mívám tak silné motolice, po kterých zvracím i dva dny, než závratě odezní. Nevydržím dlouho sedět ani stát na místě, zmáhají mě i běžné domácí práce. Je to pro mne trest, byla jsem zvyklá pracovat s lidmi, dnes sedím doma, jsem na antidepresivech a bez léků na bolest se už neobejdu. Vím, že můžu podat kasační stížnost k soudu v Brně, ale má cenu pokračovat dále? Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Slavkovská Lenka.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Slavkovská,

doporučuji, abyste si podala novou žádost o ID a zkusila to znovu.

S pozdravem Václav Krása