Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání invalidního důchodu.

Autor Linhartová Jana
Předmět odebrání invalidního důchodu.
Dotaz Dobrý den,měla bych dotaz na vás,mému synovi byl odebrán ČID ve kterém byl od roku 2004 po pracovním úrazu,kde přišel o jedno oko.Nemůže pracovat v prašném prostředí,zvedat těžká břemena,kvůli tomu musel opustit i své povolání.Musí nosit brýle, nyní byl zjištěn chronický zánět spojivek,stále musí kapat do oka.Posudkový lékař mu řekl,že má ještě jedno oko zdravé tak co by chtěl a neléčí se na psychiatrii.Nelíbí se my takové jednání posudkového lékaře vůči pacientovi,syn je na tom velice špatně po odebrání invalidního důchodu,poraďte mi zda se má odvolat proti rozhodnutí.Děkuji za pochopení.Linhartová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Linhartová,

Váš syn musí počkat na doručení rozhodnutí o odebrání ČID. Poté má 30 dní na podání námitky, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ.

S pozdravem Václav Krása