Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání invalidního důchodu

Autor Libor
Předmět odebrání invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den, rozhodnutím posudkového lékaře mi byl přiznán invalidní důchod I. stupně. Proti tomuto rozhodnutí jsem podal námitku, protože se zdravotně cítím na III. stupeň invalidity. Posudkový lékař, který přezkoumával můj zdravotní stav mi odebral i I. stupeň s tím, že míra poklesu pracovní schopnosti je 20%, přičemž v původním rozhodnutí byla moje míra poklesu 40%. Připadalo mi to jako pomsta za to, že jsem si dovolil se odvolat. Překvapilo mě také, že mě při druhém (námitkovém) řízení sice posuzoval jiný lékař, ale na zcela shodném pracovišti OSSZ. Chtěl bych se Vás zeptat, jak mám konkrétně postupovat při podání soudní žaloby, jakou formou, jaká je délka soudního řízení, u jakého úřadu a zda-li budu platit nějaké soudní poplatky, či mi hrozí nějaké jiné finanční "záludnosti" dnešní doby? Za odpověď děkuji. Libor

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Libore,

správní žalobu musíte podat ke Krajskému soudu, a to do 60 dnů od rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky. Stačí napsat, že podáváte žalobu proti rozhodnutí, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu a tím porušil správní řád. Také byste mohl napadnout tu skutečnost, že v rámci námitkového řízení došlo postupem posudkového lékaře k nesprávnému postupu podle správního řádu, protože v námitkovém řízení nemůže být jednou získaný benefit zrušen. Zároveň je nezbytné přiložit kopii zamítavého rozhodnutí.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji