Odebrání invalidního důchodu

Dobrý den, pane Kráso, byl mi odebrán ID 1. stupně po 5 měsících. Původně byla stanovena KLP za 2 roky. V posudku to bylo odůvodněno tím, že můj zdravotní stav byl při posuzování o ID nadhodnocen. Vůbec nevím co bylo podnětem přezkoumání mého zdravotního stavu po tak krátké době. Přičemž u mě došlo ke zhoršení zdravotního stavu od doby, kdy mi byl ID přiznán. Zvažuji či podat odvolání proti rozhodnutí nebo podat novou žádost o ID, poradíte mi? Váhám, jelikož znám pár lidí, kterým odvolání nepomohlo. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
 
Lenka

Vážená paní Lenko,

musím říci, že to je velmi zvláštní postup a zatím jsem se s tím nesetkal. Nevím, zda bylo provedeno nové posouzení zdravotního stavu a zda jste byla přítomna tomuto novému posouzení. Pokud již máte rozhodnutí o odebrání ID I. stupně, tak je potřeba podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ, která vydala rozhodnutí, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky určitě uveďte, že Váš zdravotní stav se zhoršil. Bylo by dobré tuto skutečnost podložit nějakým novým zdravotním posudkem, dále uveďte, že chcete být přítomna novému posouzení Vašeho zdravotního stavu, a že vůbec nerozumíte tomu, jak může posudkový orgán říci, že bylo Vaše zdravotní postižení nadhodnoceno. Vypadá to na nějaké udání. Dále Vám doporučuji, aby až Vás vyzve ČSSZ k účasti na posouzení zdravotního stavu, abyste si s sebou vzala svědka, na kterého máte nárok. Nejlépe by bylo, kdyby to byl Váš ošetřující lékař, ale to se stává málokdy, že lékař je ochoten se jednání účastnit.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.