Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání invalidního důchodu

Autor Tomáš
Předmět Odebrání invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den pane Krása, poraďte mi prosím jednotlivé postupy při nesouhlasu s odebráním ID za velice podivných okolností. Děkuji a přeji hezký večer. TM

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

musíte postupovat v souladu se Správním řádem. Je třeba podat námitku, u které je lhůta podání 30 dní od data doručení rozhodnutí o odebrání ID. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ, která vydala rozhodnutí, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky stačí napsat, že nesouhlasíte s odebráním ID, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.  

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.