Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání inv. důchodu

Autor J.Pichnerová
Předmět odebrání inv. důchodu
Dotaz

Dobrý den,fandím vám a děkuji že máme takové lidi jako jste Vy.

Potřebuji poradit. 10let jsem pobírala po operaci plotýnky část.inv.důchod.V letošních roce jsem byla přes půl roku na neschopence a došlo k další operaci plotýnky.Vzhledem k mému zaměstnání (uklizečka na zkrác.úvazek)mě doktoři doporučili zkusit si zažádat o plný. U posudkové komise mě bylo oznámeno, že na něj nemám nárok a vzali mi ho ÚPLNĚ. Důvod uvedli že mám maturitu ( můžu dělat úředničinu)a operace vedla ke zlepšení. Nikoho nezajímá že mám 5 dětí,byla jsem doma skoro 20 let na mateřské (občas jsem někdy brigádničila)a teď budu bez peněz,stále jsem na neschopence!!! Práci odpovídající mému stavu na plný úvazek tak brzo neseženu(tady u nás je to se zaměstaností kritické).Jak je možné,že důchod odeberou hned v příštím měsíci (práci nelze tak brzo najít) a doba odvolání trvá několik měsíců.???

!!Manželovi v březnu byl také odebrán část.inv.důchod,v dubnu jsme dali odvolání a doposud nepřišla žádná odezva!!!!!Jak je to možné!! Kam se dále obrátit. Naše finanční problémy budou teď kritické. Není tohle jednání trochu diskriminace?

Pokud jsem nyní na neschopence (zaměstnání mám ale jen na 4 hod.-nevhodné),poradí mi na úřadu práce...?

Co mi poradíte,že bych měla dělat,mám se vůbec odvolávat ???? A proč na odvolání brzo nereagují.   Předem děkuji za jakoukoliv radu a že se o nás zajímáte.

Děkuji a hezký den.        S pozdravem p.Jana

 

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pichnerová,

bohužel v současné době je snaha co nejvíce omezit vyplácení ID. Doporučuji Vám, abyste podala námitku proti rozhodnutí komise. Námitka se píše jednoduše, že nesouhlasíte s odebráním ID, protože Váš zdravotní stav se zhoršil. Námitka se posílá na ČSSZ, Křízová 25, 125 08 Praha 5, a to prostřednictvím Vaší okresní správy sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása