Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ID III.stupně

Autor Božena Najmanová
Předmět Odebrání ID III.stupně
Dotaz

Dobrý večer vážený pane Kráso,

Měla bych na Vás dotaz či prosbu o pomoc??

20.2.2013 jsem byla LKP kde mi snížili ID z III na I stupeň.

Anamnéza:

3/93 zahájena CAPD

5/93 1.Transplantace kadaverózní ledviny,léčena Cedetrinem pro vaskulární rejekci

10/93 kolapsový stav po dehydrataci

12/94hospitalizována pro febrilie,přechodně zhoršená funkce štěpu

9/95rejekční epizoda,léčena Thymoglobulinem

6/96biopticky potvrzená toxicita CyA snížena dávka a funkce ledviny

6/00zhoršení funkce sklerozující nefropatie i,bez rejekčních změn CyA toxicita proto CyA postupně vysazen

9/04zhoršená funkce štěpu biopsie s nálezem chronicky sklerozující nefrophatie III stupně,asymptonická hyperkalcémie

5/06 hysterektomie s bil. adnexektomií-pro susp.ca

6/06 selhání funkce štěpu zahájena HD.

11/06 odebrání I.transplantované ledviny

22.10.2007 Transplantace č.II

Od roku 1996 jsem v ID plném. Kreatinin se pohybuje 130-180 několikrát jsem prodělala záněty močových cest které provázejí vysoké teploty a zvracení což vede k dehydrataci,vždy je nutno zaléčit antibiotiky. Hyperkalcémii nejasného původu se kterou si neví rady ani lékař.Osteroporézu.

Mám i vyšší tlak a anémii. Díky imunosupresi i sníženou imunitu. Nesmím mezi velký počet lidí. Jsem unavená a domácí práce zvládám pouze s velkými přestávkami.

Byla jsem celkem v šoku že mě posudková lékařka bez mrknutí oka dala snížení 40 procent a tím mě přeřadila na nejnižší stupeň invalidity. PL se mě pouze zeptala zda se cítím na to jít do práce na což jsem jí odpověděla že ne.

A tak jsem se Vás chtěla zeptat jestli má cenu podat námitku? Případně se i soudit???

Velice pěkně Vám děkuji za odpověď s pozdravem Najmanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Najmanová,

vždycky má smysl se bránit. Doporučuji Vám podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ k ČSSZ. V případě, že neuspějete, tak si myslím, že má smysl se bránit i soudní cestou.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.