Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ID

Autor Květa
Předmět Odebrání ID
Dotaz

Dobrý den,jak jsem již psala,byl mi odebrán ČID-napsala a poslala jsem námitku proti rozhodnutí a teď čekám na pozvánku prý do 3 měsíců.Můj dotaz je takový,že jsem podle nich postižená na 20% a proto jsem osoba zdravotně znevýhodněná.Ovšem mi nedali žádné potvrzení.Pracovala jsem v chráněné dílně.Sice mi prodloužili smlouvu do června,ale mám obavu,že bez tohoto potvrzení tam nemohu pracovat.Teď jsem v PN po operaci a zkouším si najít jinou práci.Jak to tedy je? Podle mého názoru bez potvrzení tam nemohu pracovat a jaké jsou platové podmínky.Taky je mi divné,že na výplatní pásce nemám napsanou nemocenskou na den a dostala jsem pouze 1300kč nemocenskou.Po odebrání ID je to jediný příjem.Nevíte jak se to vypočítává?Vždyť je to výsměch!!! Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

 

obdržela jsem k vyřízení váš e mail, se kterým se na nás obracíte k zodpovězení vašich otázek. Kdyby jste nám ´mohla zaslat svoje telefonní číslo v nejbližším možném termínu, kdy mám poradnu, tedy v pondělí 11.4.2011 bych vám zavolala. K zodpovězení vašeho dotazu potřebuji  ještě doplnit nějaké informace.

Zatím tedy tolik a jsem s pozdravem.

P.S. Nebo  mi zavolejte na níže uvedený telefon.

 

JUDr. Věra Dreslerová

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory NRZP ČR

tel.: 266 753 422

e-mail: dreslerova@nrzp.cz

www.nrzp.cz/poradna

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, 170 00 Praha 7