Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání ID 3.stupně a ochranná lhůta pro výplatu důchodu

Autor Ivan Vlasák
Předmět odebrání ID 3.stupně a ochranná lhůta pro výplatu důchodu
Dotaz Vážený pane předsedo, obracím se na Vás s prosbou o radu jak se zachovat v mé situaci. Dnes 29.5.2012 jsem byl u komise posuzující míru mé invalidity. Závěr posouzení zní: není invalidní dle §39 odst.1 zák.155/1995,nejde o ivaliditu 3.stupně dle §39 odst.2 písm.c,nejde o invaliditu 2.stupně dle §39 odst.2 písm.b,ani nejde o invaliditu prvního stupně dle §39 odst.2 písm.a citovaného zákona.Má diagnosa je chronická pankreatitida a jsem po operaci adenomu hypofýzy.Nyní opravdu nevím jak se zachovat a chtěl bych se dotázat zda existuje nějaká ochranná lhůta pro výplatu důchodu,byla-li předchozí kontrola v roce 2009. Děkuji Ivan Vlasák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vlasáku,

pokud dojde k odebrání ID, tak není žádná ochranná lhůta. Nezbývá Vám nic jiného, než podat námitku proti rozhodnutí. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Námitku můžete uplatnit až po obdržení rozhodnutí. Problém je v tom, že námitka nemá odkladný účinek.

S pozdravem Václav Krása