Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání ID

Autor Hana
Předmět odebrání ID
Dotaz Dobrý den, chci Vás požádat o radu jak mohu postupovat v mém případě. V roce 2014 mi byl udělen ID II. stupně. V roce 2016 jsem byla pozvána k přezkumu zdravotního stavu a přitom jsem si požádala o zvýšení ID na stupeň III. což mi bylo zamítnuto a nadále mi byl přiznán stupeň II. ID. K tomuto jsem podala odvolání a v srpnu téhož roku mi krajský úřad v Olomouci invaliditu úplně odňal !! Po poradě s pracovnicí pobočky ČSSZ v Prostějově, která mi doporučila podat si novou žádost jsem tak učinila. 1. 11. 2016 proběhlo nové řízení , kam jsem dodala nejnovější výsledky vyšetření, které prokazují zhoršení stavu u více mých zdravotních potíží. Zde mi bylo paní doktorkou sděleno, že je to příliš krátká doba od odebrání ID a ona nemůže jít proti rozhodnutí nadřízeného orgánu. Od 14.1 my byla zastavena výplata důchodu. Následně mi přišlo i rozhodnutí , vůči kterému jsem se opět neúspěšně odvolala ke krajskému úřadu jednání proběhlo 14.3. rozhodnutí mi přišlo 4.4. Můj zdravotní stav mi bohužel nedovoluje si najít zaměstnání,jde u mě o více zdravotních problémů, které se ovšem vzájemně ovlivňují. Odborní lékaři,které navštěvuji se nad rozhodnutím posudkové komise velmi podivovali, podle nich bych měla mít minimálně druhý až třetí stupeň. Je mi 57 roků a mám ještě tři roky do starobního důchodu a ID byl můj jediný příjem Proto Vás chci požádat o radu jak postupovat, v rozhodnutí je uvedeno, že už jen soudní cestou, ale na to se sama necítím a na právníka bohužel nemám finance. Jsem dlouhodobě vedena na ÚP bez podpory v nezaměstnanosti a na dávky hmotné nouze také nemám nárok,protože bydlím v RD s mojí matkou a mými dětmi, kdy vydělává pouze syn, dcera ještě studuje VŠ a žije ve Zlíně, jsou zde sice dvě nezávislé bytové jednotky,ale zkolaudovaný byl jako jedna. Předem Vám děkuji za odpověď a případnou radu Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

doporučuji Vám, abyste podala správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu. Na podání žaloby máte 60 dní od data rozhodnutí o zamítnutí odvolání. Na podání žaloby nemusíte mít advokáta a u soudu se neplatí žádné poplatky. Doporučuji Vám, abyste se obrátila na poradnu NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz., tel. 266753427. Poradí Vám se sepsáním žaloby.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.