Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání ID

Autor alena
Předmět odebrání ID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

v  únoru 2015 operace bederní páteře disketomie L5/SI dx, po té jsem byla uznána plně invalidní 3.stupeň, bez nároku na plnění dávek vzhledem k nedostatku počtu odpracovaných let (jako samoživitelka jsem pracovala po nocích jako uklizečka)

následuje CT nález těžká DDD v L5/SI, olistéza gr.I, spondylartrosa v L3/4-L4/5-L5/SI
MRI  DDD v L5/SI A IDD V L4/5

prosinec 2015 reoperace PLIF a pedikulární fixace  v L5/SI - dynamická stabilizace X stop L4/5

bolesti krční páteře
duben 2011 operace disketomie C5/6 a TDA Activ-c

poslední zpráva z Homolky nadále recidivující lumbalgie a parestezie do periferie DK
doporučení nezatěžovat, vhodné vést v pracovní neschopnosti cestou trvalého invalidního důchodu

Posudková komise:
otázka posudkové lékařky, "máte nějaké potíže?"
posuzovaná "ano, v noci se často budím bolestmi, mám velké potíže delší dobu stát, sedět "
posudková "chybí mi tu vyšetření z psychiatrie"
posuzovaný " netušila jsem, že se bolesti léčí na psychiatrii"
posudková " no normální lidi v noci spí, jděte na psychiatrii, váš stav neodpovídá invaliditě"

zpráva posudkové komise: není invalidní

Prosím o radu zda je vše takto v pořádku, cítím se zdrcena, po dobu posledních 10 let jsem se snažila s vypětím sil pracovat, aby mi později vznikl alespoň nějaký nárok na dávky.
Zdravotní stav mi vždy dovolil práci krátkodobě, je to znát z zápočtových listů, kde jsem pracovala vždy cca po 3-4 měsících a částečně i na ŽL.
Lituji, že jsem si hovor na posudkové nenahrála, jednání se mi nezdálo přiměřené. Musela jsem vyhledat krizovou pomoc v RIAPSu, kde jsem dostala první pomoc, léky na sklidnění, antidepresiva a prášky na spaní, žiju sama a není mi v padesáti letech do zpěvu, v současné době jsem bez jakéhokoliv příjmu.


předem děkuji za odpověď, zítra najdete na účtu  alespoň symbolickou částku 100.- s poznámkou  "aliko"

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud máte již splněný potřebný počet let, aby Vám mohl být vyplácen ID, tak Vám doporučuji, abyste podala námitku proti nepřiznání invalidity ve III. stupni. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ na čssz. Námitku Vám pomůže sepsat Poradna NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása