Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání ID

Autor kourilova
Předmět odebrání ID
Dotaz může mě byt odebrána ID,když jsem podala namitku proti rozhodnuti ID ve věci neuznaní odpracované doby pro vypočet ID.posudkova lekařka posoudila zdravotní stav a odebrala invaliditu I.stupně mám ji pouhé 2měsíce- námitka se netýkala zdravotního stavu a jak se mělo postupovat aby nebyl posuzovan zdravotní stav.V rámci namitek se prý přezkoumavá cele rozhodnutí,ale tím je vyblokovana i čast důchodového pojištění není co opravovat jsem v šoku.....

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kouřilová,

pokud jste podala námitku proti rozhodnutí a námitka byla rozhodnuta tak, že Vám byl odebrán ID, jedná se o jasné porušení správního řádu. Doporučuji Vám podat správní žalobu ke krajskému soudu. U této žaloby se neplatí poplatky a také Vás nezastupuje advokát. Správní žalobu směřujte na porušení správního řádu. V poradně NRZP ČR, tel. 266753427, e-mail: poradnanrzp@nrzp.cz Vám s formulací žaloby pomohou.

Dále bych přivítal, pokud byste mi mohla obratem poslat oskenované doklady, a to na adresu v.krasa@nrzp.cz. V pátek chystáme tiskovou konferennci na porušování správního řádu a bylo by nejlepší pokud bych tam mohl uvést Váš případ. Zároveň si Vás dovoluji požádat, zda byste byla ochotná vystoupit i v televizi. Televize by za Vámi přijela.

S pozdravem Václav Krása