Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ID

Autor Radmila
Předmět Odebrání ID
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat co dělat když mi posudkový lékař odebral ID I.st. a následně toto potvrdila i ČSSZ. Nesouhlasím s tím a nevím zda poslat námitku nebo požádat o změnu stupně ID, jak mi poradila pracovnice okresní spárvy.

Děkuji a přeji pěkný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radmilo,

pokud jste podala již námitku a neuspěla v námitkovém řízení, tak Vám zbývá ještě možnost podat správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu do 60 dnů po obdržení rozhodnutí o obdržení zamítnuté námitky. U správních žalob v sociální oblasti se neplatí poplatky a není třeba advokát.

S pozdravem Václav Krása