Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ID

Autor Olga Malá
Předmět Odebrání ID
Dotaz Dobrý den, Obracím se na Vás s prosbou o radu jak postupovat.V březnu 2012 mi odebrali ID 1,st.Podala jsem námitku,která mi byla také zamítnuta.Podala jsem celou věc k soudu.V listopadu jsem byla předvolána ke komisi MPSV,kde komise rozhodla opět v můj neprospěch.Dnes mi přišlo od soudu,jestli trvám na rozhodnutí soudu nebo vezmu žalobu zpět,kde byl doložen posudek komise MPSV.Vůbec nevím co dělat dál,protože se cítím poškozena,nebot moje ošetřující lékařka mi dala ke komisi 5.let starou zprávu,kterou všichni posuzovali.Když jsem ji to řekla-okamžitě mě poslala na novou mag.rezonanci,která ale již nikoho nezajímá,nebot byla doložena dodatečné.Všichni jen tvrdí,že ke dni posuzování LPK rozhodla dobře.Můj zdravotní stav se zhoršil,celkem nikoho to nezajímá,tak vůbec nevím jak postupovat,jestli soud stáhnout nebo ho nechat proběhnout a pak zkusit znovu žádat o nový ID ?Nevím co dál,OZZ již neexistuje a problémy mi nedovolují vykonávat práci jako zdravý člověk. Předem děkuji za radu. Olga Malá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

doporučuji Vám, abyste trvala na žalobě a nechala projít soudní proces až do konce. při soudu musíte argumentovat tím, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.