Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrani duchodu II stupně

Autor Miloslava
Předmět odebrani duchodu II stupně
Dotaz

Dobrý den pane Kraso,

před tydnem mě byl odebran duchod invalidni druheho stupne a stanoven duchod prvnicho stupne. Žadale jsem o plny invalidni duchod z duvodu zhoršeni zdravotniho stavu.

Druhy stupen invalidyty jsem dostala po autohavarii kde mi byla operovana cela noha. oblasti kotniku mam artrozu 4 Stupne ktera hodne boli a chodin o berlich.

Doktorka na posudkove komisi mi řekla že můj posudek byl nadhonocen a že v tabulkach neni na moji nemoc artrozi kotniku 4   stupne kolonka, jen co se tyče kolen y kyčle. Zda se mi to divne, přece jinak bych nemohla dostat predtim invalidni duchod druheho stupne?

Dostala jsem duchod prvniho stupne jen na zaklade onemocneni zad, nemoc dolni koncetiny neni tam pocitana.

Nemužu to pochopit.Jsem z toho hodne smutna.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Miloslavo,

doporučuji podat do 30 dní námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ.

S pozdravem Václav Krása