Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ČID I. stupně

Autor Jan Biedrawa
Předmět Odebrání ČID I. stupně
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.

Prosím o Váš názor na posouzení odebrání ČID I.stupně. Pobírám ČID I.stupně cca 6 let po operaci páteře v r. 2009.První rok jsem pobíral PID,následně změněn na ČID.Mimo tento problém se ještě trvale léčím na Astma. Stejná posudková lékařka při nezměněném zdravotním stavu 2x potvrdila ČID I. stupně. Zdravotní stav se s přibývajícím vškem pomalu opět zhoršuje,doloženo lékařskými zprávami.Nyní při posledním posouzení rozhodla k mému překvapení o úplném odebrání ČID I. stupně s tím,že se sice můj zdravotní stav nezměnil,ale mohl bych si najít zaměstnání,kde to nebude vadit??? Dopsud pracuji jako OSVČ ve službách a praci si plánuji tak,že vždy pár hodin pracuji a pak klidový stav.Nejsem schopen dlouhodobé zátěže, stání,sedu atd. a nedokážu si představit,který zaměstnavatel by měl o mně ve věku 47 let a s těmito zdravotními problémy zájem.Živnost budu muset samozřejmě ukončit,jelikož bych si vydělal něco málo více,než jsou povinné odvody a to nedává smysl.Rozhodnutí posudkové lékařky vůbec nechápu,když člověka,který se snaží pracovat podle svých možností,platí si na důchod a odvádí daně,udělá svým rozhodnutím nezaměstnaného,o kterého nikdo nebude mít zájem a který bude státní rozpočet stát ve výsledku více,než kdyby pobíral ČID I.stupně a k tomu se staral sám o sebe.

Když po doručení rozhodnutí podám odvolání,kdo provede opětovné posouzení? Bude to stejná posudková lékařka?

Děkuji za váš názor a radu.Přeji hezký den,Honza B.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Biedrawo,

doporučuji Vám abyste podal námitku proti rozhodnutí o odebrání ČID. Problém je, že námitka nepozastavuje výkon rozhodnutí. Námitku musíte poslat do 30 dnů od doručení rozhodnutí, a to prostrřednictvím OSSZ, přičemž adresovat budete námitku na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Donámitky uveďte především to, že Váš zdravotní stav se věkem zhoršuje, a že nesouhlasíte s odebráním ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji