Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání ČID

Autor Renata
Předmět odebrání ČID
Dotaz

Vážený pane Kráso,

když podám správní žalobu k soudu(u námitky jsem neuspěla). Jedná se o změnu z PID na ČID I.st.  s čímž nesouhlasím.

Může soud rozhodnout pouze zda mám nárok na PID nebo potvrdít rozhodnutí posudkové komise? Nebo může rozhodnou úplně v můj neprospěch a vzít mi to co mi dala komise, tedy částečný důchod?

Přečetla jsem si Vaší diskuse a zjistila jsem ,že u námitky pisatelce odebraly důchod úplně?

Děkuji  Renata

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

soud ve správní žalobě posuzuje zda při projednávání Vaší žádosti postupoval správní orgán v souladu se  zákonem, nebo při rozhodování něco opoměl. To znamená, že soud bude konstatovat buď, že bylo postupováno podle zákona a tudíž správní žalobu zamítne, nebo bude konstatovat, že nebylo postupováno v souladu se zákonem a vrátí věc k novému projednání. Současně může sdělit v čem správní orgán nepostupoval dobře.

S pozdravem Václav Krása